איוב קרא

איוב קרא

דרכו

ח”כ ושר התקשורת לשעבר איוב קרא נולד ביישוב הדרוזי דלית אל כרמל, התחנך בבית הספר החקלאי “כפר גלים”, שירת בצה”ל עד דרגת רס”ן מיל’, נכה צה”ל, אח שכול שאיבד את שני אחיו במערכות ישראל.

נושא תואר B.L.L במשפטים מהקריה האקדמית אונו, ונושא תואר A.M. במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה בתל-אביב.

נשוי ואב 6 ילדים, כיהן שנים רבות בכנסת ישראל ונחשב ממקורביו הבולטים של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו.

בין הבודדים בממשלות ישראל שרקם קשרים טובים עם מדינות במזרח התיכון, מדינות המפרץ והעולם האסלאמי, ורכש את אמונם של רבים ממנהיגי העולם הערבי והעולם בכלל.

בין היתר התפקידים שכיהן בהם:

  • סגן יו”ר הכנסת
  • סגן השר לפיתוח הנגב והגליל.
  • השר במשרד ראש הממשלה לתפקידים מיוחדים.
  • שר התקשורת הלוויינים והסייבר של ישראל.

מזה שנים ח”כ והשר לשעבר מר איוב קרא האמין בשלום המתבסס על אינטרסים כלכלים וטכנולוגיים באזור, והחל את דרכו בשיתוף פעולה כלכלי עם סוריה, לפני מלחמת האזרחים בסוריה עוד הצליח לשווק את תפוחי הגולן, כולל מוצרים שונים לסוריה, פתח את הגבול בין ישראל לדמשק לביקורים הומניטריים, טיפולים רפואיים מישראל לסוריה ולהפך, דבר שזיכה אותו לשבח בעולם כולל באומות המיוחדות.

בעת שכיהן כשר לשיתוף פעולה אזורי, דאג להכנסת אלפי עובדים מעקבה שבירדן לבתי מלון באילת, ובנוסף אחרי הרבה שנים הצליח לקדם את פרויקט תעלת הימים מעקבה לים המלח וזכה לתשבחות בכל מקום במזרח התיכון.

בשנת 2015 ח”כ והשר לשעבר עו”ד איוב קרא האמין וזיהה הזדמנות ועיתוי מתאים לקירוב היחסים הדיפלומטים בין ישראל, למדינות המזרח התיכון, מדינות המפרץ והעולם האסלאמי בעקבות האיום האיראני שגבר מיום ליום. הוא יזם פעילות לקידום וועידה אזורית כלכלית בהשתתפות ישראל והמדינות הנ”ל. תחילה ביקש את חסות מדינות אירופה, ולשם כך נפגש עם ראש ממשלת צרפת דאז עמנואל ואלס, ועוד מנהיגים באירופה, בסופו של דבר הבין שרק ארצות הברית יכולה להיות כתובת לכך, עם בחירתו של נשיא ארה”ב דונאלד טראמפ נפגשו השניים והעלה בפניו סוגייה חשובה זו ובמהשך נפגש עם עוזריו בוושינגטון ושכנע אותם בצדקת דרכו ואף יוזמתו זו הובילה למפגש הוועידה הכלכלית ב- בחריין.

בוועידה העלו את הצורך בגוף אשר אינו פוליטי או רשמי כדי לקדם ולרכז יוזמות כלכליות משני הצדדים.

האני מאמין

האני מאמין של ח”כ ושר התקשורת לשעבר איוב קרא, ששיתוף פעולה כלכלי וטכנולוגי הוא הגשר שיחבר בין עמי האזור ויביא לשגשוג ושלום יציב ואמיתי.

הרשמו| לקבלת מידע ועדכונים
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.