מי אנחנו

מי אנחנו

מי אנחנו

המרכז הכלכלי לשלום הוקם ע”י קבוצה של אנשים אשר מאמינים בדרכו של ח”כ ושר התקשורת לשעבר עו”ד איוב קרא לפתרון כולל במזרח התיכון, מדינות המפרץ והעולם האסלאמי. אנו מאמינים כי שלום אמיתי לא בנוי רק על בסיס של החזרת שטחים וויתורים תמורת שלום, אלא וליתר דיוק על שיתוף פעולה אמיתי כלכלי טכנולוגי וביטחוני.

בשל אמונתנו בדרך של ח”כ ושר התקשורת לשעבר עו”ד איוב קרא החלטנו ליזום ובאופן עצמאי וללא תלות בשום גורם פוליטי או רשמי ולהתחיל הלכה למעשה בביצוע אותו שיתוף פעולה כלכלי על ידי חיבור בין רצונות של חברות פרטיות, משקיעים ויזמים אשר מעוניינים להשקיע בישראל, ו/או במזרח התיכון מדינות המפרץ והעולם האסלאמי ולהפגישם על שולחן אחד, לבניית יסוד איתן של אותו שלום, בכדי להוות בסיס לבניית שלום עתידי באזור.  מירי פירסטנברג (ראה פרטים בהמשך) הילדה ששרדה את הטבח במעלה עקרבים הצטרפה למיזם בשל המשותף בינה ובין ח”כ ושר התקשורת לשעבר עו”ד מר איוב קרא. כאמור שניהם אבדו את משפחותיהם במלחמה נגד הטרור.

החזון

בפני המרכז הכלכלי לשלום עומדת מטרה אחת והיא המשך קיומה של מדינת ישראל בכבוד ובשלום הדדי עם עמי האזור ללא שום קשר לאמונה, דת, גזע או לאום, תוך קבלה והכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

החזון של המרכז הכלכלי לשלום הוא קידום הליך השלום בין ישראל ושכנותיה במזרח התיכון לרבות מדינות המפרץ והעולם האסלאמי, שלום אשר בנוי על כבוד הדדי, כלכלה משותפת, רווחה חברתית, וצמיחה כלכלית אזורית בכל המישורים.

בכדי להביא את אותו חזון הלכה למעשה, ובשל ההיכרות וקשריו בעולם הערבי, ומדינות המפרץ והעולם האסלאמי של ח”כ ושר התקשורת לשעבר עו”ד איוב קרא אנו עמלים איתו קשות בכדי:

  • להפגיש בין אנשי עסקים מישראל, ממדינות המפרץ והעולם האסלאמי ולהיפך, כדי לעשות חיבור בין יוזמות כלכליות בשני הצדדים.
  • לחבר בין חברות ישראליות, ואנשי עסקים במזרח התיכון, מדינות המפרץ והעולם האסלמי וגם להביא את הטכנולוגיות שיש בישראל לאותם מדינות, לרבות שיתוף פעולה בין אותם גורמים, ללא מעורבות פוליטית.
הרשמו| לקבלת מידע ועדכונים
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.