קרבאך ורצח העם חוג’אלי

קרבאך ורצח העם חוג’אלי

קרבאך ורצח העם חוג’אלי
28.02.2022

ב-28 בפברואר בשעה 19:00 בערב במרכז בגין, the Economic Peace Center מארח כנס שכותרתו “קרבאך ורצח העם חוג’אלי”, אשר ידגיש את ביקורו האחרון של איוב קרא, שכיהן כשר התקשורת, הסייבר והלוויין של ישראל בתקופת נתניהו, והעיתונאית רייצ’ל אברהם באזרבייג’ן בקיץ שעבר.

גברת אברהם תדבר על ההיסטוריה של רצח העם חוג’אלי, מדוע הוא בעל משמעות עבור העם היהודי, וכיצד קמה אזרבייג’ן מאפר רצח העם חוג’אלי והפכה לאומה משגשגת כיום. היא תדון במה שראתה לאחרונה בקרבאך, כאינדיקציה למה שקרה בחוג’אלי. ובנוסף, תדון במה שראתה בבאקו ובעיר האדומה, ותביא זאת כדוגמה למה שקראבאך יכולה להפוך בעתיד.

מר קרא ידבר על הפוטנציאל החזק ליחסי אזרבייג’ן-ישראל, התפקיד שאזרבייג’ן יכולה למלא בהסכמי אברהם והתפקיד שישראל יכולה למלא בסיוע לאזרבייג’ן לבנות מחדש את אזור קרבאך. הוא גם ידון בחוויה שלו באזרבייג’ן ובכמה נורא היה רצח העם בחוג’אלי, ויקביל זאת לשואה היהודית.

כמו כן, חוקר המזרח התיכון ד”ר מרדכי קידר ידבר על מערכת היחסים אזרבייג’ן-ישראל וכיצד היא יכולה להשפיע על ההתפתחויות במזרח התיכון.
לב ספיבק, נשיא ההתאחדות הבינלאומית של ישראל ואזרבייג’ן, יגיע וידבר על רצח העם חוג’אלי והרלוונטיות שלו להיום. העיתונאית האזרבייג’נית אנסטסיה לאברינה, הפעילה היהודית האזרבייג’נית אסתר הלוי, פעילת זכויות האדם אירינה צוקרמן והרב זמיר עיסייב יישאו דברים באמצעות זום.

האירוע יתקיים ברובו באנגלית, כאשר לב ספיבק ידבר בעברית. הכניסה לאירוע למחוסנים.

הרשמו| לקבלת מידע ועדכונים
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.